"Z Gronkowa do Watykanu"

..Urodzony w Gronkowie w sercu Podhala, studiuje w Krakowie, święcenia kapłańskie przyjmuje we Włoszech i cała posługa kapłańska związana jest z Kościołem we Włoszech a jednocześnie z tej perspektywy postrzega Ojczyznę, Ojcowiznę.

 Pełni zadania religijne jako wikariusz, proboszcz, kustosz sanktuarium Maryjnego, ojciec duchowny i rektor seminarium duchownego, jest dziennikarzem Radia Watykańskiego, w Komitecie Roku Jubileuszowego 2000 , jest pracownikiem Kongregacji Rozkrzewiania Wiary , jest wykładowcą, pisze artykuły do czasopism. Współpracuje z organizacjami Związku Podhalan w Polsce i na świecie. Organizator Światowych Rekolekcji Podhalańskich w Rzymie (...)

 

 (...)Spróbujmy dokonać pewnego porównania. Wielkie wydarzenie- w 1978 roku polski kardynał przybył do Rzymu i został wybrany na papieża. Małe wydarzenie-- kilka lat temu pewien polski ksiądz został wysłany do Borgo Pineto. On także zaskarbił sobie szacunek i uznanie ludzi, którzy przyjęli go jak własnego syna. Kiedy przemówił do nas po raz pierwszy, usłyszeliśmy tonację i akcent do złudzenia przypominający głos Jego wielkiego rodaka na Stolicy Piotrowej.

o tym i innych wielu historiach z życia ks. W. Zarębczana można przeczytać w książce "Z Gronkowa do Watykanu"

 

wróć do strony głównej Publikacji.