"Dom na skale"

Dom to wyjątkowe miejsce, z którym jesteśmy związani od urodzenia. Tutaj wypowiadamy pierwsze słowa, tu stawiamy pierwsze kroki, tu poznajemy zasady życia społecznego, zachowania międzyludzkie oraz podstawowe pojęcia etyczne, społeczne i kulturowe. Tu też kochający rodzice uczą nas jak szczerze kochać i szanować innych, aby w przyszłości stać się szlachetnymi i odpowiedzialnymi ludźmi. Powracając w skromne progi domu rodzinnego regenerujemy siły i nabieramy ochoty do dalszej walki z przeciwnościami i wyzwaniami jakie stawia nam życie i świat.
Dom to również system wartości, którymi kierujemy się w naszym życiu, to prawdy, w które wierzymy, i w imię których jesteśmy gotowi nawet do wielkich poświęceń, włącznie z ofiarą swego życia. Dom to wiara, która wraz z systemem moralnym pomaga człowiekowi godnie kroczyć po szlakach ziemskiej wędrówki.
Książka „Dom na skale”. przedstawia codzienność związaną z życiem budowanym na "skale". A tą skałą jest Jezus Chrystus! Tylko On wie wszystko o człowieku i tylko On może mu pomóc i dać mu pełnię szczęścia.

wróć do strony głównej Publikacji.