Apel do uczestników Światowych Rekolekcji Podhalańskich w Rzymie

Kochani,
takie jest życie… nikt z nas nie wie, co czeka go jutro…. Aktualnie kilkoro z naszych sióstr i braci rekolekcyjnych zmaga się z chorobami nowotworowymi. Ostatnio dołączył do tej grupy Marian Szczepanowicz z Krakowa, uczestnik XI i XII rekolekcji w Rzymie. Przyjaciele Mariana modlą się o jego uzdrowienie za wstawiennictwem Sługi Bożego biskupa Jana Pietraszki. Bardzo Was proszę, otoczmy Mariana naszą gorącą modlitwą.

Przeczytajcie załączony list i specjalną modlitwę.

Drodzy Przyjaciele.
W ostatnim czasie z Klinice Neurologii został zdiagnozowany u mnie guz mózgu w lewej półkuli w związku z tym pragnę zwrócić się do Was z następującymi sprawami:
Całe swoje życie starałem się być wierny Jezusowi, Jemu służyć w mojej Rodzinie, podziemnym Kościele Słowackim, nauczaniu Kościoła odnośnie rodziny.
Teraz, gdy dotknęła mnie śmiertelna choroba, chcę do końca być konsekwentny w swojej wierności Jezusowi i jasno mówię, tylko ON jest jedynym lekarzem.
Całą, nieznaną moją przyszłość, Jemu powierzam i ofiaruję w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego bpa Jana Pietraszki.
Proszę Was o modlitwę w tej intencji, a jeżeli spodoba się Panu, to okaże swoje miłosierdzie, aby w osobie Sługi Bożego pełniej objawiła się chwała nieba.

Marian Szczepanowicz
Kraków 06 czerwca 2009 r.

MODLITWA o beatyfikację Sługi Bożego biskupa JANA PIETRASZKI

Boże Wszechmogący, Ty powołałeś do pasterskiej posługi w swoim Kościele biskupa Jana i poprzez charyzmat nauczania Twojej prawdy uczyniłeś go głosicielem Ewangelii. Boże, źródło świętości, który obdarzyłeś biskupa Jana żarliwością służenia Eucharystii, a przez pełnienie posługi w konfesjonale uczyniłeś go pośrednikiem Twojego miłosierdzia, przybliżającym wiernych do Stołu Pańskiego, wejrzyj na apostolski trud Twego Sługi i za jego przyczyną udziel Marianowi Szczepanowiczowi łaski, uzdrowienia z guza mózgu.
Boże pełen dobroci, racz przez udzielenie tej łaski okazać, że przyjąłeś trudy i cierpienia podejmowane przez Sługę Bożego biskupa Jana, dla Twojej chwały i dla zbawienia dusz.
Boże najłaskawszy, racz obdarzyć Twego Sługę chwałą błogosławionych.
Przez Chrystusa Pana naszego.
Amen.