Walentynki z o. Leonem

 

14 lutego 2019 r. na Zamku Królewskim w Niepołomicach, w ramach Salonu Czwartkowego Akademii Dobrych Manier pojawił się o. Leon Knabit. Gospodynią Salonu Czwartkowego jest prof. nadzwyczajny dr hab. Teresa Olearczyk i to ona prowadziła spotkanie. W ponad godzinnej rozmowie o. Leon mówił głównie o drugim człowieku, jego potrzebie miłości i dojrzewaniu do niej. Poruszano też kwestie cierpliwości we współczesnym świecie i tego jak bardzo nam jej brakuje. Dziś człowiek chce mieć wszystko – szybko i bez większego wysiłku. Ojciec Leon przeplatał poważne rozważania teologiczne swoimi ciepłymi żartami, zmniejszając tym samym dystans pomiędzy rozmówcami a słuchaczami. Na spotkaniu można było kupić książki o. Leona, a korzystając z obecności autora otrzymać autograf.

Miłą niespodziankę sprawił uczestnikom spotkania swoim pojawieniem się zaprzyjaźniony z o. Leonem Akademicki Chór „Organum”, na czele z jego założycielem i kierownikiem, Bogusławem Grzybkiem. Chór specjalnie dla czcigodnego gościa wykonał pieśń „Budujemy Kościół Boży”.

Kolejny Salon Czwartkowy w Niepołomicach odbędzie się 7 marca, a gościem prof. Teresy Olearczyk będzie prof. Jerzy Bralczyk.