XVIII ŚWIATOWE REKOLEKCJE PODHALAŃSKIE – RZYM 2015

 

NA WAS ZAWSZE MOŻNA LICZYĆ.

Jan Paweł II

Zakopane 1997 - Ludźmierz 2000

 

”Jest na świecie jeden zawód, jedno jedyne powołanie – być dobrym dla drugiego człowieka” - Maria Dąbrowska

”Pan Bóg powołuje każdego człowieka, a Jego głos daje znać o sobie już w duszy dziecka” - św. Jan Paweł II

”Miejsce każdego z nas zależy wyłącznie od naszego powołania. Powołania nie znajduje się po prostu po zastanowieniu i przeanalizowaniu różnych dróg. Powołanie jest odpowiedzią otrzymaną w modlitwie” - św. Edyta Stein

”Również w obecnym czasie, w którym istnieje niebezpieczeństwo, że głos Pana zostanie przytłumiony przez liczne inne głosy, każda wspólnota kościelna jest powołana do wspierania powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego i troszczenia się o nie. Ludzie zawsze bowiem potrzebują Boga, także w naszym świecie technologicznym, i zawsze będą potrzebni pasterze, którzy głoszą Jego słowo i dzięki którym ludzie spotykają Pana w sakramentach” - Benedykt XVI

”Diabeł boi się ludzi radosnych” – św. Jan Bosko. 

 

W tym roku przypada 200 rocznica urodzin wielkiego wychowawcy, św. Jana Bosko. Ewangeliczne „pójdź za mną” – jest skierowane do każdego człowieka. Ks. Bosko podjął je na serio i z pomocą Bożą dokonał wielkich rzeczy. My też możemy czynić podobnie!

Przyjedź do Rzymu, gdzie razem z bracią góralską z różnych stron świata zadumamy się nad aktualnymi wyzwaniami, które wymagają od nas zdecydowanej postawy i jeszcze większego przylgnięcia do Boga.

Nasze XVIII Światowe Rekolekcje Podhalańskie odbędą się w dniach od 20 do 25 kwietnia 2015 roku, w Ośrodku Rekolekcyjnym „Fraterna Domus” w Rzymie.

Serdecznie zapraszam !

 

ks. Władysław Marian Zarębczan

 

Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o potwierdzenie przyjazdu do 30 marca 2015 r.

Adres kontaktowy:

Kazimierz Zarębczan

Gronków 218

34-400 Nowy Targ

tel: 18/2656168

fax: 182644802

kom. 0607167710

e-mail: zrkazek@gmail.com