zobacz galerię zdjęć

 NAJNOWSZA KSIĄŻKA - NASEJ MAMIE

W sierpniu br. moja mama, Władysława, ukończyła 80 lat życia. Wraz z Czcigodną Jubilatką wznosiliśmy do Boga dziękczynne Te Deum za wszystkie lata jej życia, które przeżyła w dobrym zdrowiu i zadowalającej sprawności, w gronie swojej trójki dzieci, pięciorga wnuków i dwojga prawnuków. Kilka miesięcy wcześniej skierowałem prośbę do znajomych i przyjaciół – poetów i pisarzy, aby zechcieli napisać parę słów z okazji jubileuszu mojej mamy.

Wielu z nich poznało ją osobiście. Moja prośba spotkała się z pozytywnym odzewem i już wkrótce, z różnych strona świata, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Włoch, Polski, w tym szerokiego Podtatrza, napłynęły piękne wiersze i wspomnienia.

Wśród autorów znaleźli się m.in: Maria Dudek, Andrzej Dziedzina-Wiwer, Roman Dzioboń, Andrzej Gąsienica-Makowski, ks. Marcin Godawa, Jan Karpiel Bułecka, Janusz Kopeć, Franciszek Łojas-Kośla, Zofia Mieszczak, Ks. Jacek Styrczula, Wanda Szado-Kudasik, Stanisława Szewczyk, Zofia Truty i Stanisława Żołnierczyk.

Mnie samemu, choć nigdy nie pisałem wierszy, też udało się coś stworzyć. Z pomocą pośpieszyła siostra oraz brat i bratanice. Zaprzyjaźniony z naszą rodziną od wielu już lat O. Leon Knabit napisał kilka słów wstępu i tak pod moją redakcją powstał zbiór wierszy „Nasej Mamie”.

Ufam, że ta publikacja chwyci za serce każdego, komu dane będzie przeczytać jej strofy, a zwłaszcza zachwyci wszystkie mamy. Zbiór wierszy może też posłużyć jako inspiracja w organizowaniu różnych uroczystości na cześć naszych kochanych mam.

Ks. Władysław Marian Zarębczan,