ZAPROSZENIE NA XXIII ŚWIATOWE REKOLEKCJE PODHALAŃSKIE

MEDJUGORIE

 

MEDJUGORIE 08-15 MARZEC 2020

Powoli zbliżamy się do kolejnych, XXIII już Światowych Rekolekcjach Podhalańskich na które serdecznie zapraszam. Jak wiadomo, odbędą się one w Medjugorie. Tematem rekolekcji będzie troska o rodzinę

Istnieje niezliczona ilość dowodów na to, że to właśnie rodzina, a nie politycy czy potężne armie, uratowała egzystencję, tożsamość i kulturę wielu narodów, w tym także polskiego narodu. Nikomu nie wolno lekceważyć wielkich zagrożeń, jakie współczesność stawia przed rodziną. Sa nimi prawo do aborcji, pornografia, przemoc, dechrystianizacja, neopogaństwo i całkowite zeświecczenie życia. Do takich zagrożeń zaliczyć należy także konsumpcjonizm i hedonizm, nakręcany i potęgowany przez pozbawioną jakichkolwiek skrupułów reklamę, redukujący wiele rodzin do sfery pieniądza i nienasyconego głodu dóbr materialnych. Nie mniej groźne dla rodziny jest też odrzucenie tradycji moralnych, religijnych i narodowych.

Potrzeba wielkiej modlitwy, refleksji i czynów na miarę dzisiejszych wyzwań. Dlatego będziemy się modlić, sprawować Msze św., słuchać wykładów i dyskutować w grupach. O wygłoszenie konferencji poprosiłem min.: prof. Stanisława Grygla, ks. prof. Dariusza Kowalczyka, S.I., ks. Prof. Henryka Skorowskiego i o. Leona Knabita O.S.B. Ufam, że będą mogli być razem z nami.

Podczas rekolekcji w Bośni-Hercegowinie nawiedzimy miejsca pierwszych objawień w Podbrdo, odprawimy drogę krzyżową na Kriżewacu, spotkamy się ze wspólnotą Cenacolo. Tradycyjnie już, jeden dzień naszych rekolekcji spędzimy poza Ośrodkiem w Medjugorie będącym bazą naszych rekolekcji. W tym roku odwiedzimy Mostar i Tihaljinę, która słynie z przepięknej figury Matki Bożej zwanej Matką Bożą Medziugorską. W drodze powrotnej, jeśli czas pozwoli, wstąpimy do katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i świetych Stefana i Władysława w Zagrzebiu.

 

Serdecznie Was pozdrawiam i zapraszam

Ks. dr hab. Władysław Marian Zarębczan

***

 

Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o potwierdzenie przyjazdu do 15 lutego 2020 r. Wyjazd autokarem z noclegiem po drodze.

Adres kontaktowy:

Kazimierz Zarębczan

Gronków 218

34-400 Nowy Targ

tel: 18/2656168

fax: 182644802

kom. 0607167710

e-mail: zrkazek@gmail.com